Jeden čas som mal tú možnosť bývať v byte, ktorý bol naozaj maličký. Okrem vstupnej chodby, sa v ňom nachádzala kuchyňa s rozlohou okolo päť metrov štvorcových a jedna miestnosť veľká dvadsaťpäť metrov štvorcových. Nemusím vám vysvetľovať, že s úložným priestorom som mal čo robiť. Našťastie išlo len o krátkodobú záležitosť, ale aj počas tohto krátkeho času som musel nájsť nejaké spôsoby, ako svoje oblečenie, riad a potraviny úspešne niekam uložiť. Ak sa v podobnej situácií nachádzate aj vy, budem rád, ak sa necháte inšpirovať mojimi riešeniami.
Využite každý centimeter
Oblečenie si napcháte do skrine. To nie je problém. Ale čo s bundami, alebo topánkami, ktoré potrebujete až v zime? V tomto smere sa mi oplatili vrecká, ktoré vysajete vysávačom a oni zmenšia objem aj trikrát. Poukladal som ich na vrch skrine s oblečením a tak nezaberali takmer žiadny priestor. To je aj moja prvá rada. Snažte sa všetko odložiť tak, aby ste tomu čo najviac zmenšili objem. No a určite využívajte všetky priestory nad aj pod skriňami.
Priestor navyše sa vždy hodí
Veľmi nápomocný vám bude nábytok, ktorý má aj úložný priestor. Hovorím hlavne o posteli a gauči. Ani by ste neverili koľko vecí do takého šuplíka pod pohovkou natrepete.
Snažte sa využiť naozaj každý centimeter vo vašom byte. Mne sa osvedčili kartónové škatule, do ktorých toho odložíte naozaj veľa, no a navyše ich môžete uložiť kdekoľvek.
A čo kuchyňa?
Dosť veľký problém som mal aj s kuchynským riadom, hrncami a panvicami. Tak som to vyriešil po svojom. Na vnútornú stranu dvierok v linke som si nabil klinčeky, na ktoré som zavesil všetko, čo malo nejaký háčik. Taktiež mi dobre poslúžila stena. Na klinčeky a háčiky si môžete zavesiť strúhadlá, naberačky, alebo denká. Musím povedať, že to v konečnom dôsledku vyzeralo aj veľmi efektne. Malou nevýhodou bol prach, ktorý sa usádzal na všetkom, čo som nepoužíval každodenne. No ale s takouto drobnosťou si určite ľahko poradíte.