Home > Články > Zbierka na knihu o zbytkáčikoch v polovici

Výsledok spolupráce kamarátok, psychologičiek a tvorivých autoriek: Kristíny Baluchovej a Brone Pleškovej v podobe knižky “Kamoši z vypáraného svetra” (a sprievodných produktov) pre detských čitateľov uzrie svetlo sveta pred Vianocami aj vďaka vašej finančnej podpore cez crowdfundingový portál Startlab.

Ak sa dospelý človek rozhodne pre kúpu tejto rozprávkovej knižky, uháčkovaného Zbytkáčika alebo ďalších hand-made hračiek s tematikou kamarátov z vypáraného svetra, určite to v ňom naštartuje úvahu o tom – prečo môžu zbytočne priskoro skončiť hračky, oblečenie, zvieratká alebo aj ľudia na okraji záujmu spoločnosti. Môže to rozprúdiť podnetnú diskusiu s deťmi, lebo knižka nie je len zábavná (podnecujúca rýmovanie či spievanie), ale aj poučná (podnecujúca kritické myslenie).

Podporou tohto projektu OZ Pluto – kúpou knižky rozhodne otvoríte svoje srdce a urobíte dobrý skutok smerom k sociálnej inklúzii. Už sa nám podarilo vyzbierať polovicu požadovanej sumy, takže veríme, že projekt bude úspešný. Držte nám prsty!