Home > Novinky > Štvrtá nominácia

Keď už sme s nomináciami začali mapovať aj Slovenky pôsobiace v zahraničí, je čas na tento príbeh!

Eva Kernová, naša štvrtá nominantka, dáva šancu do života v súčastnosti temer sto detičkám, žijúcich v bangladéžskej Dhake. Táto fotografia Vám ju priblíži aj bez slov:

Rodáčka z Trenčína, kráska telom aj dušou, založila v roku 2010 organizáciu Choice to change http://www.thechoicetochange.org/ , ktorá zastrešuje vzdelávanie detí, žijúcich v ťažkých pomeroch v slumoch. Postupne vybudovala dve školy so šiestimi triedami a 8 zamestnancami, a svojimi aktivitami mení život mnohých ľudí, žijúcich v neľahkých podmienkach tretieho sveta.

Eva je vyštudovaná zdravotná sestra, svoje vzdelanie si doplnila o vysokoškolský titul v oblasti Rehabilitatačnej starostlivosti o hendikepované deti, dospelých a seniorov v Čechách, s nadväzujúcim štúdiom v Kalifornii. Popri charitatívnej práci a modelingu rozvíja svoju kariéru aj v iných oblastiach – v súčasnosti pracuje ako manažérka komunikácie v úspešnej nadnárodnej spoločnosti . Dušou je stále so „svojimi deťmi“ v Bangladéži, sústavne pracuje na ďalšom raste organizácie a nových možnostiach pre deti v slumoch.

Aké je obľúbené Evine krédo?

“Boh nám nedá to, čo chceme, ale to, čo potrebujeme…”

Ďakujeme tejto mladej dáme, že zviditeľnuje charitatívne aktivity slovenských žien aj v zahraničí, a prajeme jej veľa ďalších splnených snov do budúcna!