Home > Články > Séria kníh pre deti od Kristíny Baluchovej sa rozrastá

Psychologička, filantropka a spisovateľka Kristína Baluchová pripravila pre slovenských čitateľov druhé pokračovanie príbehov Kapitána Padáka –  v knižnej novinke pre deti.

Tentoraz čitateľov hlavný hrdina knihy, kpt. Daniel Padák, nezavedie iba do prostredia dopravných lietadiel, ale nazrieme spolu s ním aj do života letcov zo zvieracej ríše v autentickom prostredí Spojených arabských emirátov, kde Kristína Baluchová niekoľko rokov žila a tvorila. V jedno novembrové ráno sa totiž tento skúsený pilot Boeingu 737 stane nedobrovoľne súčasťou pašeráckej spojky! Na scéne, resp. v kargu jeho lietadla sa objavia vzácne sokoly, ktoré majú byť nelegálne dopravené do Spojených arabských emirátov… Pilotova neter Ivanka sa spolu so svojím spolužiakom Olivierom budú snažiť povesť strýka Dana „očistiť”, a pomôže im v tom aj zverolekárka Matilda.

Šiesta kniha z dielne autorky Kristíny Baluchovej (druhá zo série Kapitán Padák) nás opäť veľa naučí o povolaní pilota, zhotovení padákov či ornitológii. Na slovenský knižný trh bude novinka „Kapitán Padák & Pašerácka spojka“ uvedená v októbri a prinesie zábavné čítanie nielen pre deti a mládež, ale aj pre dospelých fanúšikov cestovania a lietania. Tešiť sa tiež môžete na desiatky besied a čítačiek v knižniciach a na školách v rámci bratilsavského kraja počas predvianočného obdobia.