Home > Novinky > Otvárame Prvý charitatívny BLŠÍ TRH v Bratislave

Občianske zdručenie P(L)UTO, venujúce sa novým formám sociálnej inklúzie a prepojeniu módy s charitou, otvorilo pred niekoľkými dňami v Bratislave na Panskej 13 charitatívny vintage-obchodík: PLUTOŠOP.

Naviac v predvianočnom období (od 25. novembra do 22. decembra – každý deň od 10:00 do 18:00) v ďalšom priestore pasáže na Panskej 13 otvorí Prvý charitatívny BLŠÍ TRH v Bratislave.

Návštevníci a návštevníčky si v ňom budú môcť zakúpiť originálne vianočné darčeky za symbolickú sumu, zapísať dobré skutky do pluto-zošitkov, zohriať sa za to naším punčom či čajom, no najmä tak ľudsky i finančne podporia sociálne znevýhodnených ľudí (napríklad ženy bez práce či bez domova, predajkyne zo siete Nota Bene).

Preto ak máte chuť podporiť túto myšlienku – môžete nám začiatkom adventného obdobia darovať zachovalé šatstvo či akýkoľvek spotrebný tovar, ktorý by mohol poslúžiť iným ľuďom (prineste ho, prosím, rovno našim dobrovoľníčkam na náš pluto-blšák). Výťažok z blšáku ide v plnej výške na podpory aktivít združenia – pokračovanie projektov sociálnej inklúzie (v partnerstve so slovenskými DSS a chránenými dielňami).

Ďakujeme vám vopred a tešíme sa na vás na Panskej 13 v Bratislave od 25. novembra do 22. decembra (každý deň od 10:00 do 18:00).