Home > Novinky > Prvá nominácia

Je čas predstaviť prvú nominantku na nosenie Šiat s príbehom!

Vážené dámy a páni,

Prvou adeptkou na získanie vzácnych šiat je dáma s naozaj originálnym nápadom – hovoríme o pani Kamile Kokoškovej, zakladeteľke stránky “Nanič mama” :

http://nanicmama.sme.sk/.

Kamila a Tinka

Čo alebo kto je naničmama? Čo podnietilo pani Kamilu k takýmto zaujímavým aktivitám?

„Som absolventkou elektrofakulty, ale mala som štyri deti po sebe, bola som štrnásť rokov s nimi doma a už som nevedela, čo s pretlakom tvorivej energie v hlave. JA a uloha žienky domácej – to nešlo nikdy spolu dokopy. A tak, keď mala moja najmladšia dcéra tri mesiace, rozhodla som sa so svojimi pocitmi a názormi podeliť na internete. Manžel – programátor mi pomohol vytvoriť stránku pre ženy, ktoré veľmi chcú plniť svoje sny, ale nestíhajú, nedarí sa im, nemôžu sa venovať svojim koníčkom alebo povolaniu, ktoré vyštudovali. Pre ženy, ktoré občas kričia a v byte majú neporiadok. Nazvala som ju Nanič mama. Tu bolo dovolené byť nedokonalou – na rozdiel od tých vždy upravených, štíhlych, úspešných a dokonalých žien, ktoré nám ponúkajú časopisy.“

logo_mama

Stránka sa nečakane rýchlo stala populárnou medzi mladými „nanič mamami“, spočiatku si len vymieňali názory, pocity, skúsenosti a rady pri výchove detí či v partnerských vzťahoch . Neskôr vznikla stránka pre tvorivé mamy s názvom artmama a tie, čo rady pečú, navštevujú stránku tortyodmamy.

Z nanič mám sa postupne stávali priateľky a prispeli k tomu aj ich stretnutia. Na stranky nadviazal vznik občianskeho združenia OZ Mamám Slovenska, ktoré si dalo za cieľ pomáhať mamám a ich deťom v núdzi, naučiť ženy rôznym zručnostiam, ktoré im vyplnia čas, spríjemnia život, ale aj umožnia získať príjem.

010

Naše občianske združenie vyjadruje veľkú poklonu pani Kamile, držíme jej palce do budúcna!

Budeme sa tešiť, ak aj Vy vyjadríte svôj názor na Naničmamu napríklad na Facebooku:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.425841860790586.92503.253350064706434&type=1

A snáď pridáme neskôr fotku aj v Šatách, čo robia človeka!