Home > Články > Prídite si po originálne čelenky do Plutošopu aj na Dobrý trh

Hneď v utorok po Veľkej noci sa v lamačských priestoroch DSS Rozsutec uskutočnil čelenkový workshop pre klientky dvoch bratislavských domovov sociálnych služieb (práve na podnet OZ Pluto a v spolupráci so značkou Hogo Fogo). Lektorka workshopu: Slávka Toscherová v uplynulých rokoch vyrobila viac ako tisíc originálnych čeleniek Hogo Fogo. Tentoraz sa rozhodla podporiť aktivity sociálnej inklúzie a účastníčkam workshopu (klientkám aj sociálnym pracovníčkam DSS Rozsutec a DSS Prima, ako aj dobrovoľníčkam OZ Pluto) prezradila čo-to zo svojho ‘know-how’ (tipov a trikov – ako zhotoviť jedinečnú pestrofarebnú ozdobu hlavy).

Desať účastníčok workshopu sústredene triedilo kvetinový materiál, vytváralo farebné kombinácie a drobné časti čelenky puntičkársky lepilo dohromady. Klientky DSS Rozsutec a DSS Prima sa so svojimi asistentkami a sociálnymi pracovníčkami dokonca predháňali v tom, kto urobí väčšiu a krajšiu čelenku. Radosť z vykonanej práce, pocit kreativity a zadosťučinenia počas procesu tvorby v lamačskom domove sociálnych služieb bola neprehliadnuteľná. Práve o takéto inovatívne prepojenie charity s módou či dizajnom (výroba modelov a doplnkov v slovenských sociálnych zariadeniach pod taktovkou uznávaných návrhárov či návrhárok) sa OZ P(L)UTO snaží už tri roky.

Limitovanú edíciu dvadsiatich čeleniek (vytvorených pod dohľadom zakladateľky značky Hogo Fogo) si budete môcť prezrieť aj zakúpiť v kamennom charitatívnom obchodíku, fungujúcom na báze „sociálneho podniku” – Plutošop na Panskej 13 v Bratislave alebo na podujatí Dobrý trh na Jakubáku (v pluto-stánku) – už túto  sobotu (26. apríla).