Home > Články > Čítanie pre deti v bratislavských knižniciach

Kniha „Kapitán Padák & Straty a nálezy“ je piatym knižným výtvorom z pera autorky Kristíny Baluchovej, zakladateľky OZ Pluto, spisovateľky, filantropky a matky. Letectvo a cestovanie sú pre Kristínu večnou inšpiráciou. Po dvoch novelách o lietaní a útlej zbierke poézie sa Kristína začala venovať detskej literatúre, ktorá nemá malých čitateľov a čitateľky iba zabaviť, ale aj vzdelávať – o tolerancii, odlišnosti kultúr, a potrebe integrácie, ako aj sociálnej inklúzie. Pred dvoma rokmi svetlo sveta uzrela poučná detská kniha „Kamoši z vypáraného svetra“ a nasledovalo niekoľko autorských čítaní, besied a workshopov pod taktovkou OZ Pluto.

Koncom minulého roka vydala ďalšiu detskú knihuKapitán Padák & Straty a nálezy“. Hrdinami príbehu sú: Daniel Padák, jeho sestra Eva so smiešnou prezývkou z detstva, dávny kamarát a dobrodruh na plný úväzok: Peter Kufor, no predovšetkým neterka Ivanka (ako inak: pomenovaná po bratislavskom letisku). Vďaka nim sa budú čitatelia premiestnovať rôznymi zemepisnými dĺžkami, šírkami i letovými hladinami.

Príbeh pre čitateľskú skupinu vo veku 7 až 12 rokov však nie je len o lietaní a ovládaní Boeingu 737 vo výške niekoľko tisícov stôp nad zemou, ale najmä o snívaní, plnení si snov, budovaní si vzťahov a udržiavaní priateľstiev. Kristína knihu osobne predstaví na niekoľkých jarných besedách a autorských čítaniach počas svojho pobytu v Bratislave. Tie najbližšie sa budú konať 28. marca o 9ej v Staromestskej knižnici na Blumentálskej ulici č. 10/a a následne potom 29. marca o 10ej v Knižnici v Dúbravke na Sekurisovej ulici č. 12. Ste na ne srdečne vítaní aj so svojimi ratolesťami.