Home > Články > Koniec marca v znamení vydareného Pluto-BLŠÁKu

Na Prvom charitatívnom (zimnom) blšom trhu v Bratislave si mohli návštevníci a návštevníčky zakúpiť originálne vianočné darčeky za symbolickú sumu, no najmä tak mohli ľudsky i finančne podporiť sociálne znevýhodnených ľudí. Desiatky ľudí doniesli v decembri plné tašky šatstva pre všetky vekové kategórie. V blšáku spolu so štrnástimi dobrovoľníčkami pôsobili aj tri ženy bez práce a bez domova – predajkyne pouličného časopisu Nota Bene. V predvianočnom období a riadnych decembrových mrazoch im takto získané financie veľmi pomohli.

Jarný blšák a tradícia charitatívnych blších trhov na seba nenechala dlho čakať. Po úspechu Prvého charitatívneho blšieho trhu spred Vianoc OZ P(l)uto zareagovalo na pozitívnu spätnú väzbu a požiadavky od pluto-podporovateľov a podporovateliek na sociálnych sieťach: Pluto-blšák si zopakovať. V poslednú marcovú sobotu, na ktorú pripadlo aj druhé kolo prezidentských volieb či ekologická aktivita Hodina Zeme, sa v centre Bratislavy uskutočnil Prvý jarný charitatívny blší trh. Desiatky náhodných okoloidúcich i bratislavských pluto-fanúšikov či fanúšičok sa zastavili pred Plutošopom, aby sa so zakladateľkami porozprávali o nových projektoch združenia, o sieťovaní slovenských chránených dielní, o spôsobe využitia venovaných 2 % z daní, a zároveň si zakúpilo nejaký šál, šatku či tričko v blšáku.

Zdá sa, že naozaj sa každý mesiac (vždy poslednú sobotu v mesiaci) budú v pasáži na Panskej 13 pred „charity“ obchodíkom Plutošop ponúkať na predaj zachovalé trendy kúsky oblečenia, nositeľné módne zvršky za ľubovoľný príspevok. Výťažok pôjde na fungovanie OZ P(l)uto a projekty sociálnej inklúzie.